Od ledna 2017 máme nové stránky KONKORDIA Děčín, kde najdete nyní již nově kompletní informace o Běhu na Chlum. Prosím využijte přesměrování na www.konkordia-decin.cz

Lukáš Bureš do třetice druhé místo.

Slunečné počasí při Běhu na Chlum.

Když ještě v sobotu večer hustě pršelo, měli jsme pořádné vrásky. Takto silně podmáčená trať ještě v historii všech proběhlých ročníků nebyla, Vyhlášená bažinka v polovině trati těsně pod obcí Chlum nabyla obrovských rozměrů, ale na nedělní dopoledne se počasí umoudřilo a přineslo krásné slunečné počasí. Trať hlavního závodu byla tedy plná bláta a závodníci nedobíhali zrovna nejčistší, ale modrá obloha a slunce všem rozzářila úsměv na rtech.

Ale pěkně popořádku.

Nejprve se představily děti na svých tratích od 100 m do 2400 m v rámcových závodech. Zde se prezentovalo celkem 57 závodníků a závodnic. Vůbec nejsilněji byly zastoupeny děti z SK Atletika pro děti, což je mladý sportovní klub dětí z Děčína a Jílového.

V jedenáct hodin se pak na trať vydalo 56 sportovců v hlavním závodě. Po více než třiceti pěti minutách se pak na cílové pásce objevil jako první závodník reprezentující Ústí nad Labem Petr Zuda, který zvítězil mezi muži v čase 35:52. Druhé místo patřilo smolaři Lukášovi Burešovi z CK Cyklokrámu Svijany, který za vítězem doběhl s více než minutovou ztrátou v čase 36:57. Tento závodník zde startoval v posledních třech letech a o vítězství ho vždy připravil pouze jeden jediný závodník a to v každém ročníku jiný. Třetí místo mezi muži patřilo do výběžku Miloslavu Petráškovi z TJ Rumburk za čas 37:43. Ženský souboj se odehrával mezi sestrami a úspěšnými reprezentantkami ve veslování Annou a Lucií Žabovými z VK Slavia Děčín, mezi něž se vklínila úspěšná běžkyně Klára Velenská závodící pod hlavičkou Velké Veleně. Zvítězila tedy Anna Žabová v čase 45:15, druhá doběhla Klára Velenská 47:46 a čas třetí Lucie Žabové byl 47:46.

Závěrem lze zkonstatovat, že letošní ročník Běhu na Chlum proběhl bez protestů za slunečného a chladného počasí na silně podmáčených tratích. Pořadatelé z KONKORDIE Děčín děkují za spolupráci při organizaci všem, kteří přispěli ke zdárnému úspěchu akce. Velký dík patří hlavnímu partnerovi letošního ročníku Běhu na Chlum firmě INTERKOV s.r.o. Benešov n.Pl. a dalším partnerům, kterými byly nakladatelství Mladá Fronta a.s., tiskárna Korselt a Rychnovský s.r.o. a Meopta a.s.  Příští ročník se bude konat na stejném místě v neděli 19.listopadu 2017.

Oficiální výsledky Běh na Chlum 2016 !!!